Просто о сложном...

Гура. Облік видів економічної діяльності

Особливості оподаткування та обліку готельних послуг

Податок на додану вартість сплачується згідно із законодавством, бронювання та інші додаткові послуги є об'єктами оподаткування. Згідно з пунктом 7.2.6 Закону про ПДВ, готелі не виписують податкових накладних,а право на податковий кредит покупець одержує на підставі готельного рахунку і чеку. Податок на прибуток готелі сплачують на загальних підставах. Валовий дохід виникає за першою подією. При оплаті в останній день датою фактичного надання послуг є календарна доба, протягом якої гість проживав у готелі, що підтверджується документами: — журналом обліку громадян, які проживають у готелі (форма № 5-Г); — журналом обліку іноземців, які проживають у готелі (форма № 6-Г). При визначенні валового доходу треба враховувати дні, включені до податкового періоду. Готельний збір з 2004 р. скасовано. Курортний збір згідно зі ст. 7 Декрету [3] стягується з осіб, які проживають у готелях у курортній місцевості, в розмірі не більше 10 % неоподатковуваного мінімуму доходів громадян. Розмір курортного збору встановлюється місцевими органами влади. Він стягується одноразово при поселенні і в разі зміни місця проживання в межах курортної місцевості повторно не справляється.
Клас професійного ризику виробництва для готелів з ресторанами і без — 12, для турбаз та інших місць для короткострокового проживання — 7.
Особливості обліку готельних послуг:
1. Сезонний характер споживання готельних послуг.
2. Практично неможливо оцінити витрати, здійснені для надання конкретної послуги, тому витрати визначають у момент їх виникнення, незалежно від строку оплати послуги.
3. Основний об'єкт обліку — номерний фонд. Усі прямі витрати списуються на нього; немає загальновиробничих витрат.
4. Велика частка амортизаційних відрахувань.
5. У готелях, які мають у своїй структурі ресторан, перукарню, магазин, автостоянку та інші об'єкти, облік витрат ведеться за кожним з них з урахуванням специфіки і правил роботи об'єкта. При цьому для кожного об'єкта відкривається окремий субрахунок рахунку 23 або 93.
Наприклад:
231 "Витрати номерного фонду";
232 "Витрати перукарні";
233 "Витрати пральні";
234 і 931 "Витрати ресторану";
235 "Витрати котельні";
236 "Витрати автостоянки";
932 "Витрати магазину" тощо.
6. Доходи виникають здебільшого під час оплати. Оплата частіше здійснюється в касу.
7. При групуванні витрат за елементами та статтями до матеріальних витрат включаються, крім інших, засоби гігієни, медикаменти, спеціальний і формений одяг тощо.
8. Окремими статтями витрат можна виділити витрати:
— на підготовку до осінньо-зимового періоду;
— утримання і ремонт основних засобів;
— ремонт і обслуговування побутових приладів;
— проведення протипожежних заходів;
— оплату комунальних послуг (опалення, освітлення, водопостачання, вивезення й утилізація побутових відходів, дезинфекція, дезинсекція, дератизація приміщень).
9. Є особливості обліку постільної білизни, форменого одягу та постільних речей, які будуть розглянуті далі.