Просто о сложном...

Гура. Облік видів економічної діяльності

Облік придбання путівок

Підприємства можуть придбавати путівки для своїх працівників, оплачуючи їх вартість повністю або частково, можливе також придбання путівок на санаторно-курортне лікування за рахунок коштів Фонду соціального страхування України. Згідно з Інструкцією зі статистики заробітної плати, затвердженою наказом Мінстату України від 11.12.95 р. № 323, путівки на відпочинок і лікування включаються до ФОП. Відповідно до підпункту 5.6.1 Закону про прибуток витрати на оплату праці відносять до валових витрат підприємства. Щоб вартість путівок включити до валових витрат, треба їх відобразити у складі ФОП (К-т 661) і обумовити в колективному договорі можливість здійснення операцій з придбання путівок для працівників.
Вартість путівок на відпочинок, оздоровлення та лікування, наданих працівнику (або його дитині до 18 років) безплатно чи зі знижкою профспілкою, або за рахунок фондів соціального страхування, не обкладається податком з доходів громадян згідно з підпунктом 4.3.24 Закону України "Про податок з доходів фізичних осіб" від 22.05.2003 р. № 889.
Щодо податкового зобов'язання з ПДВ, то з цього питання немає остаточного рішення, хоча ДПА України вважає , що воно виникає при передачі путівки працівнику.
При придбанні путівок за рахунок коштів Фонду соціального страхування їх вартість не включається до фонду оплати праці, і валових витрат у підприємства не виникає.