Просто о сложном...

Гура. Облік видів економічної діяльності

Облік продукції тваринництва

На тваринницьких фермах отримують різну продукцію: молоко, яйця, мед, вовну. Облік продукції тваринництва ведеться на субрахунку 272 і оформляється спеціальними документами. Облік надоєного молока ведуть у Журналі обліку надою молока (форма № 112). Щоденний облік надходження і витрачання молока ведеться у Відомості руху молока (форма № 114). Доставка молока на молокозаводи тощо, оформляється товарно-транспортною накладною 1-СГ (молочна сировина).
Надходження вовни оформляється Актом настригу і приймання вовни (форма № 115).
Облік надходження яєць на неспеціалізованих підприємствах та інших видів сільськогосподарської продукції (меду, риби, побічної продукції) оформлюють Щоденниками надходження сільськогосподарської продукції (форма № 81) або накладними. На птахофабриках надходження яєць обліковують в Обліковій картці руху дорослої птиці (форма № 108), в цеху інкубації оформляють Акт на сортування яєць в цеху інкубації (форма № 109).
Бухгалтерські проведення:
1. Надходження продукції тваринництва:
Д-т 272 К-т 232.
2. Витрачання продукції тваринництва:
Д-т 901, 232 К-т 272.
Продукти переробки продукції тваринництва (сир, масло, сметана) і продукти забою худоби обліковують на субрахунку 273. На цьому ж рахунку обліковують продукти переробки продукції рослинництва.