Просто о сложном...

Информация для бухгалтера

Спадкування майна в іпотеці

Іноді боги виконують наші бажання
лише для того, щоб нас покарати...
Коли йдеться про спадкування, стає трохи сумно.Адже коли одержуєш спадщину, то означає, що людина, якій досі належали певні блага(спадщина), померла. Однак ніщо не вічне під цими зірками і готовим треба бути до всього. Тому постараємося підійти до проблеми формальніше, на скільки це можливо. Бо говоритимемо саме про спадщину. І не просто про спадщину,а про спадкування нерухомого майна, що перебуває в іпотеці.

Купили під офіс житловий будинок на неприватизованій землі: розбираємося в наслідках

ДОСИТЬ часто підприємства купують у фізичних осіб житлові будинки на неприватизованих земельних ділянках. Тільки от іноді неуважність до земельних питань заганяє покупця в таку законодавчу яму, із якої вибратися надзвичайно важко, адже юридичне урегулювання цього питання потребує неабияких витрат часу , нервів і фінансів підприємства. А нецільове використання землі (житловий будинок — під офіс) здатне викликати неприємні наслідки... Утім, давайте про все по порядку... І. БУДИНОК УЖЕ КУПИЛИ, ВИПРАВЛЯЄМО НАСЛІДКИ Отож, підприємство купило будинок, але жодних прав на землю не має, адже неприватизована ділянка фактично належить державі або територіальній громаді. Але хіба може підприємство користуватися землею без достатніх правових підстав? Ні! Слід це користування оформити юридично, тим більше що будинок купили для офісу...

До поїздки будь готовий! Облік витрат на техобслуговування власного автомобіля

Сучасний автомобіль — потужний, швидкісний, зручний і складний агрегат. Його буквально фарширують всілякою електронікою, покликаною зробити пересування водія та пасажирів максимально безпечним та комфортним. Утім, яким би не був автомобіль і 50, і 100роківтому, незмінним залишається одне — власники залізних коней, як завжди, вимушені витрачатися на їх утримання, зокрема на технічне обслуговування (далі — ТО) та ремонт. Природа даних витрат різна, не дивно, що й підхід до їх обліку та оподаткування не збігається. Що ж, не будемо забігати наперед і розповімо про все по порядку.

Надходження товару до магазину: перевіряємо кількість і якість

Блиск вітрин, прилавки, що ломляться від вишуканих виробів, привітні та усміхнені продавці — все це результат непростої роботи торговельного механізму. Зрозуміла справа, звичайному покупцеві зовсім не обов'язково знати, як уся ця краса створюється. А от бухгалтеру потрібно в усьому розібратися, все розкласти по поличках. І ми йому в цьому допоможемо! Наша стаття буде до душі тим читачам, які хочуть знати, як правильно прийняти товарно-матеріальні цінності (далі — ТМЦ) на складі магазину за кількістю і якістю.

Обережно: рейдер, або Вир для легального бізнесу

Час летить. У недалекому минулому для нас навіть слова "акція" та "акціонерне товариство" були новиною. Далі ще незвичніше — "холдинг", "контрольний пакет акцій". Згодом — "депозитарій", "реєстратор", "оцінювач", а нещодавно — "мажоритарій" і "міноритарій", "злиття" і "приєднання". І ось знову неологізми — "рейдерство", "грінмейл", "поглинання". Іноді пересічному громадянину здається, що все це відбувається не в нас. Слова якісь чудернацькі. Цілком правильно! А які події стоять за ними! Зрозуміло, краще триматися від всього цього подалі, а то справдешні ситуації з боку виглядають дійсно як у мильній опері!

Системи оподаткування в аграрному секторі

У нашому матеріалі"Особливі форми господарювання на селі:які вони",опублікованому в газеті "Все про бухгалтерський облік" №37за 2007 p.,ви прочитали про те,які організаційно-правові форми наше законодавство передбачає для сільгоспвиробників. Зараз давайте з'ясуємо, які системи оподаткування вони можуть застосовувати. ОПОДАТКУВАННЯ ЮРИДИЧНИХ ОСІБ Щоб опинитися на загальній системі оподаткування, не треба докладати жодних зусиль — будь-яке ново-створене підприємство, у тому числі й аграрне, автоматично стає на загально Системні рейки. Такому господарству доведеться сплачувати близько двох десятків податків, зборів, обов'язкових платежів та внесків до різноманітних соцфондів (детальніше про це — наприкінці розділу). Вичерпний їх перелік містять ст. ст. 14 та 15 Закону про систему оподаткування.

Збудоване житло подаровано місту: податкові наслідки

Ні для кого не секрет: зараз в Україні справжній будівельний бум. Багатоповерхівки ростуть, як гриби після дощу Та й будівельних компаній, що спеціалізуються на створенні житла, — безліч. Взагалі, процес пішов! Але, як відомо, будь-яка діяльність (і житлове будівництво — не виняток) провокує багато питань. І судячи з листів і дзвінків наших читачів, у лідерах — ситуація, пов'язана з безоплатним пере-данням квартир або інших соціально значимих об'єктів у комунальну власність. Безумовно, забудовникам важливо знати: а чи можна зберегти валові витрати і податковий кредит за об'єктами, що передаються? І як узагалі відобразити описану операцію в податковому обліку? Пропонуємо поміркувати разом. Забудовникам нерідко доводиться стикатися у своїй практиці з різноманітними вимогами органів місцевого самоврядування. Справді, всі розуміють: їх виконання — це зелене світло не лише для подальшого безперешкодного проходження необхідних дозвільних процедур, але й для благополучного завершення будівництва в цілому.

Соцстрахівські путівки: видача та облік

Незабаром літо—благодатна пора відпусток.Кожному хочеться як слід відпочити,набратися сил і вражень. А якщо за цей час вдасться ще й поправити здоров'я,до того ж без серйозного у дару по кишені, то буде взагалі чудово!Тому нас так приваблюють соцстрахівські путівки—за мінімум коштів одержуємо максимум задоволення.

Але за чиїмось безтурботним відпочинком завжди стоїть чиясь копітка праця... Так, турботи щодо забезпечення працівників соцстрахівськими путівками лягають на плечі бухгалтера і членів комісії (уповноваженого)із соцстрахування. На допомогу цим трудівникам ми й підготували публікацію,де постаралися докладно і доступно висвітлити основні питання,пов'язані з наданням путівок.

Звичайні ціни при продажу (купівлі) основних фондів та нематеріальних активів

Звичайна ціна (ЗЦ) так часто зустрічається в податковому законодавстві, що іноді здається — її необхідно поширювати на всі без винятку операції. Проте це не зовсім так. У запропонованому матеріалі ми розповімо, як застосовувати ЗЦ в операціях з продажу та купівлі основних фондів (ОФ) і нематеріальних активів (НМА). ЗЦ ПРИ ПРОДАЖУ ОФ І НМА: БУТИ ЧИ НЕ БУТИ Почнемо з ПДВ. З позиції Закону України "Про податок на додану вартість" від 03.04.97 р. № 168/97-ВР (далі—Закон про ПДВ) підтоварами розуміють як ОФ, такі НМА(п. 1.17 Закону про ПДВ, п. п. 1.6, 1.1, 1.2 Закону України "Про оподаткування прибутку підприємств" у редакції від 22.05.97 р. № 283/97-ВР, далі-Закон про прибуток). Тому п. 4.1 Закону про ПДВ, за яким базу оподаткування при поставці товарів (а отже, і ОФ, НМА) визначають виходячи з їх договірної (контрактної) вартості, обчисленої за вільними цінами, але не нижче від ЗЦ, працює і в нашій ситуації.

Якими бувають відпустки

Мабуть, найбільш приємне в роботі, звичайно, крім зарплати і морального задоволення, яке вона приносить,—це відпочинок від неї.Він буває короткочасним—вихідні дні і тривалим—заслужена ВІДПУСТКА. Отже, мета нашої консультації — розповісти про цю радісну в житті кожного співробітника подію. Ця консультація буде корисна і цікава всім: як кадровикам та бухгалтерам, так і кожному зі співробітників, а у наступних статтях ви прочитаєте про всі тонкощі бухгалтерського і податкового обліку відпускних. Право на відпочинок кожного працюючого охороняє Конституція України, КЗпП і Закон про відпустки. От саме до останнього ми і звернемося сьогодні за особливостями і тонкощами класифікації, організації, тривалості й оплати відпочинку трудящих.