Просто о сложном...

Информация для бухгалтера

Магічний трикутник еквайрингу: клієнт - магазин - банк

Прогрес невпинно опановує наше щоденне життя, постійно підганяє підприємців та не нав'язливо примушує їх використовувати все новіші технології.Невеликі шматочки пластику з магнітними смужками чимраз частіше з'являються в долонях оточуючих і не лише як телефонні картки чи проїзні квитки для метро. Йдеться про банківські платіжні картки(далі— БПК), які вже неодноразово ставали об'єктом уваги нашої газети.Цього разу ми поговоримо про те,що таке договір еквайрингу та як його укласти. Окреслюємо поле діяльності Що ж за диво таке заморське — еквайринг (англ. acquiring — "придбання")? Це діяльність еквайра (банку, іншої фінансової установи) щодо технологічного й інформаційного обслуговування торговців (підприємств торгівлі та сервісу) і розрахунки з ними за операціями, які здійснено з використанням БПК (п. 1.9 ст. 1 Закону про платіжні системи).

Еквайрингова бухгалтерія: обліковуємо платіжні термінали та імпринтери

Наш читач чудово обізнаний, що 1 липня 2007рокунастав час "ч"для підприємств торгівлі та сфери послуг (далі — підприємства). З цієї дати багато з них зобов'язані встановити обладнання для прийому банківських платіжних карток (далі— БПК). Про те, кому і в яких випадках застосовувати та як вибрати платіжний термінал та/або імпринтер, ми докладно розповідали в газеті "Все про бухгалтерський облік"№ 59 за 2007р. на стор. 27. А зараз йтиметься про те, як обліковувати пов'язані з еквайрингом витрати,а також придбані або отримані від банку платіжні термінали (імпринтери). Отже, ближче до справи. Комісійна винагорода у договорі еквайрингу Спершу ще раз освіжимо в пам'яті, що таке еквайринг. Це діяльність щодо технологічного, інформаційного обслуговування підприємств торговельно-сервісної мережі та виконання розрахунків з ними за операції, здійснені із застосуванням ВПК (п. 1.9 Закону про платіжні системи).

Гарантійне обслуговування автомобіля: що потрібно знати

Що б там не писали Ільф з Петровим, а в Радянському Союзі автомобіль був-таки предметом розкоші. Навіть "вухатого" "Запорожця" було придбати непросто, не кажучи вже про популярні "Жигулі"чи престижну "Волгу". З тих часів частина наших споживачів зберегла скептичне ставлення до гарантійних зобов'язань на автомобіль: "Яка там гарантія, слава Богу, що є машина!". Іншу крайність породив сучасний поступ законодавства про права споживачів —дехто готовий вимагати заміни автомобіля, якщо в нього спустило колесо. Істина ж, як звичайно водиться, посередині. Про неї та про особливості гарантійного обслуговування залізного коня й поговоримо. Якість товару та гарантія Загальні норми щодо якості товару містить ч. 1 ст. 673 ЦКУ: "Продавець повинен передати покупцеві товар, якість якого відповідає умовам договору купівлі-продажу". Втім, далеко не завжди в договорі описують вимоги до якості. Більше того, значну частину автомобілів реалізують фізособам, не укладаючи договору у вигляді окремого документа. І таку ситуацію теж передбачено законодавством.

Цілодобова торгівля: як організувати роботу персоналу

Майже у кожному, навіть невеличкому, містечку нашої країни можна надибати крамничку, де вам раді цілодобово. Звичайно, це дуже зручно. А як чудово, коли такий магазинчик знаходиться десь поблизу твоєї домівки. Забажалось дружині о півночі тістечок — 5 хвилин, іти як чарівник задовільнив її бажання. Звичайно, не було б усього цього, якби не було ось таких магазинчиків.

А у них клопоту ой як багато. Щоб усіх гарно обслужити, треба мати завжди привітних продавців. А щоб вони були привітні, їм слід забезпечити достойні умови праці, бо працівник— не магазин, і 24 години на добу працювати з посмішкою на вустах йому дуже важко. От у цій статті ми й поговоримо, як організувати роботу персоналу в цілодобових магазинах. Ну а питання цілодобової роботи працівника ми розглянули на стор. 42 поточного номера.

Оформлюємо купівлю сільгосптехніки у складчину

У нас колективне сільгосппідприємство, і ми збираємося придбати комбайн. Але оскільки його покупка влетить нам у копійчину, є ідея скооперуватися з фермерським господарством. Тобто скинутися на машину порівну і потім разом її використовувати. Як усе це юридично грамотно оформити? Ось вам реальна ситуація із життя. Звичайно, вона може відрізнятися як за складом дійових осіб, так і за видом техніки. Але мета у сторін за суттю одна:купити сільгосптехніку у складчину і разом її експлуатувати. На цю актуальну тему ми сьогодні й поговоримо.

Реклама імпортних товарів: економимо на податках

Діяльність без реклами сьогодні просто неможлива. Багато хто до такого дієвого способу продажів вдається постійно. А вже застосовувані методи вражають своєю різноманітністю. І доволі часто продавці роздають товари безкоштовно. Саме тут з'являється безліч питань. Візьмемо хоча б лист однієї з наших читачок. Ситуація "Ми одержали товари від нашого іноземного партнера. Крім того, він безкоштовно поставив їх зразки для роздачі з метою реклами. Причому ми сплатили ПДВ на митниці.

Перевищення повноважень органами підприємства та недійсність договорів: теорія та судова практика

Хіба можна уявити підприємницьку діяльність без укладення договорів?Хіба вдасться працювати так, щоб не вступати в договірні відносини з іншими особами? Відповідь очевидна. Уся діяльність підприємства побудована на цих відносинах. Але вжитті всяке буває, і на кристальну чесність контрагенті в розраховувати не варто.Тому,перш ні ж укласти договір,доводиться аналізувати всю доступну інформацію про потенційного партнера.Сьогодні ми розповімо про повноваження представників підприємств, що підписують договір, адже, як показує судова практика, нерідко відсутність в одного з підписантів таких повноважень(чи їх порушення)закінчується плачевно —договір визнають недійсним. А це може похитнути економічну стабільність підприємства. Почнемо з основ.... Визнання договорів недійсними Тему недійсності договорів ми уже висвітлювали в газеті "все про бухгалтерський облік" № 45 за 2005 рік на стор. 43. Серед іншого, ми там казали, що в цих питаннях ЦКУ оперує терміном "недійсність право-чинів", а ГКУ — "недійсність господарського зобов'язання". На практиці це може призвести до непорозумінь. Утім, ми не будемо надто глибоко занурюватися в теорію права і далі говоритимемо виключно про недійсність договорів, тим більше що суди ніяких принципових відмінностей між даними поняттями поки що не бачать. До речі, у згаданій консультації ми пояснювали, яка різниця між недійсним та не укладеним договором.

Оренда і позичка: коли куплене дешевше за подароване

Усі без винятку підприємства використовують у госпдіяльності основні фонди (далі— ОФ). Але придбавають засоби виробництва у власність далеко не завжди. Комусь це невигідно, а комусь — просто не по кишені. Вихід із такої ситуації є: орендувати або взяти ОФ у позичку. Спочатку розберемося в їх юридичній суті. Договори оренди за участю суб'єктів підприємницької діяльності регулюють ЦКУ і ГКУ. У ч. 6 ст. 283 ГКУ знаходимо: до відносин оренди застосовують відповідні положення ЦКУз урахуванням особливостей, визначених у ГКУ. Крім кодексів, правовідносини оренди деяких видів майна можуть визначати спеціальні закони, а також прийняті під них підзаконні нормативно-правові акти.

Дистанційне звільнення: чи можливо це і як все оформити

Звільнення з роботи частенько супроводжується додатковими,не завжди приємними емоціями та турботами як для співробітника,так і для роботодавця.У даній консультації ми розглянемо можливість звільнитися з роботи, навіть не приходячи на неї і не спілкуючись із керівництвом.Така можливість є, і вона законодавчо обґрунтована. Щоправда, і ризиків досить багато. Перше, що варто засвоїти, — ініціатором звільненні виступає сам працівник. А загальна схема матиме такий вигляд: — заяву про звільнення він надсилає поштою (рекомендованим листом із повідомленням про вручення та описом вкладеного) на адресу роботодавця; — трудову книжку надсилають працівникові поштою цінним листом на адресу, зазначену в заяві; — належні співробітнику гроші одержує довірена особа. Тепер розглянемо недоліки цієї схеми.

На свіжому повітрі апетит кращий: організовуємо літній майданчик для кафе

Як би спекотно не було на дворі, більшість із нас, принаймні підсвідомо, прагне провести кожну вільну хвилину на свіжому повітрі.Для втікачів від нав'язливого гудіння кондиціонерів і гнітючого оточення офісних стін, для шанувальників вільного вітерця та жаркого подиху літа добро-серді підприємці приготували справжній порятунок—відкритий літній майданчик при кафе.Саме там, сидячи в затишку, під тінню парасольок, оглядаючись навколо чи ведучи дружню розмову під приємну музику, неспішно п'ючи холодні напої, клієнти легко сягають нірвани... А от у господарів голова може піти обертом від підготовки та облаштування майданчика. Щоб не забути про справді важливі нюанси та не мати клопотів з невтомними контролерами,скористайтеся нашими порадами. СПОЧАТКУ ПРО ТЕРМІНИ Перш за все з'ясуймо, про що ми будемо вести розмову.