Просто о сложном...

Информация для бухгалтера

Міндобрива в сільгоспвиробництві: документальне оформлення та облік

Усі ми прекрасно розуміємо, що живильні речовини конче необхідні всьому живому на цій планеті. І сільгоспники—одні з тих,хто знає про ці потреби чи не найбільше. Адже щоб зібрати гарний урожай, мало просто обробити землю, засіяти зернинки чи посадити саджанці. Треба ще й добрив підкинути: гною, селітри тощо. ЧАСТИНА 1. ПРО ВИДИ ДОБРИВ Добрива— це неорганічні і органічні речовини, які використовують у сільському господарстві та рибальстві для підвищення врожайності культурних рослин і рибопродуктивності ставків. Добрива бувають: — мінеральні (або хімічні); — органічні; — бактеріальні (штучне внесення мікроорганізмів з метою підвищити родючість ґрунтів). Декілька слів про кожен вид.

Як правильно збільшити статутний капітал ТОВ

Здавалося б, що тут незрозумілого: прийняли рішення збільшити статутний капітал (далі— СК), внесли гроші і все. Але ні, насправді цей процес може виявитися складнішим. А заковика, яка цілком здатна призвести ще й до проблем з податковою, криється саме в процедурі збільшення: коли спочатку вносять гроші, а потім реєструють зміни у статуті. Як наслідок — звинувачення у заниженні валового доходу. Чи праві тут податківці? Давайте розберемося разом. Але спершу подивимося...

Регресні вимоги у страхуванні: хто, як, коли, скільки

Кожен із нас понад усе цінує впевненість у завтрашньому дні. Безумовно, частка ризику додає гостроти до нашого щоденного життя, але від великих неприємностей все-таки хочеться вберегтися. Один зі способів це зробити — звернутися до страхової компанії (далі — СК, страховик).

Але і страховики можуть себе убезпечити — виплативши постраждалому відшкодування, вони іноді можуть виставити винному регрес.У якій ситуації працює це правило?Як оподатковувати регресні гроші? На ці та багато інших запитань ми відшукаємо сьогодні відповіді.

Придбання заміського будинку в кредит: на що треба звернути увагу

Власний будинок за містом — мрія більшості жителів мегаполісів. Дехто вже реалізував її, багато хто тільки планує це зробити. І справа навіть не в престижності цієї покупки.Жодна міська квартира не дасть своїм господарям такого відчуття свободи, комфорту та затишку, як власний будинок. Звісно, останній вимагає до себе більшої уваги, а ніж квартира. І тут квартирні міркування на кшталт "Що за дверима — то вже не моє" від роботи не врятують. Та хіба не приємно пройтися босоніж по зеленому доглянутому газончику, зірвати з деревця свіже яблучко чи нарвати стиглих вишень?..

На жаль, така ідилія настає не одразу. Спочатку треба ще купити землю, побудувати будинок, що вимагає не аби якої витрати часу, грошей та нервів. Більш заможні люди можуть витратити кругленьку суму одразу і купити все готове, а іншим доводиться брати позики в банку і займатися будівництвом самостійно. Ми ж сьогодні розглянемо проблеми кредитування та основні три схеми набуття у власність будинків за містом.

Я повертаю ваш товар, або Як повернути гроші за товар, оплачений платіжною карткою

Досвідчені бухгалтери торговельних підприємств, якими ви, без сумніву, є, знають: де продаж, там і повернення. Іноді покупці хочуть просто обміняти товар, що не підійшов, а часом вимагають повернути за нього гроші.

Якщо первинний розрахунок був за готівку, то труднощів, як правило, не буває. Коли ж клієнт розплачувався банківською платіжною карткою (далі— БПК), то бухгалтера починають тривожити запитання: чи можна повернути гроші на картрахунок, які документи оформляти тощо? Про це та багато іншого наша розмова.

Як відчужуватимуть об'єкти держвласності

Ще зовсім недавно не можливо було чітко уявити собі весь процес відчуження об'єктів держвласності. Надія зажевріла завдяки Закону України "Про управління об'єктами державної власності" від21.09. 06р. № 185- V, що вклав до рук Уряд уповноваження описати механізм відчуження даних об'єктів (пп. "и"п. 18ч. 2ст. 5). Уряд не змусив на себе чекати, видавши на-гора цей документ—Порядок. Надто вже кортить його вивчити, тому почнемо. Тим паче що він набрав чинності з дня прийняття, тобто 06.06.07р. У першу чергу зверніть увагу, що поняття "відчуження" у нашому випадку має більш вузьке значення, ніж те, до якого ми встигли звикнути. А саме: воно включає в себе лише продаж майна та об'єднання внесків учасників (простого товариства) за договором про спільну діяльність — але тільки якщо за договором простого товариства виникає право спільної власності на майно. Нагадаємо, що початково за ст. 1134 Цивільного кодексу України майно, внесене у спільну діяльність, а також плоди, доходи і продукція, отримана в її результаті, вважається спільною частковою власністю. Однак договором на таке майно можна встановити інший правовий режим.

Документальне оформлення розрахунків за допомогою платіжної картки

Отже, ви придбали платіжний термінал або імпринтер, зареєстрували його в податковій, встановили у себе в магазині, підключили і налаштували. Тепер сміливо чекайте покупців, які бажають розрахуватися з вами за допомогою картки. А поки звернемо вашу увагу на документальний та обліковий бік цієї операції. Перше, що необхідно зробити касиру після того, як він візьме в руки банківську платіжну картку покупця (далі—БПК, картка), — переконатися втому, що його підприємство працює з картками цієї платіжної системи. І якщо все гаразд, то можна відпускати товар. Далі за планом настає черга авторизації...

Оперативна оренда нерухомості й транспорту: розраховуємо й обгрунтовуємо звичайні ціни

Звичайна ціна (ЗЦ), як і раніше, не втрачає своєї актуальності. І, ми вважаємо, так буде ще дуже довго. Законодавець не бажає відмовлятися від звичайноцінних норм, а напроти — розширює сферу їх застосування.

А бухгалтерам лише залишається взяти під козирок приписи далеко не однозначного законодавства.

Сьогодні тема нашої розмови — ЗЦ при оперативній оренді нерухомості, автомобілів та інших основних фондів (ОФ).

Як обліковують кондиціонери та вентилятори

Торговець віялами
Приніс в'язанку вітру —
Ну і спека.
Мацуо Басьо
Морозива чи охолодженого соку?.. Ось про що думаєш у спекотний день. І яке щастя — прийти в прохолодний офіс, обладнаний кондиціонерами, або просто сісти біля вентилятора, що створює вітерець. Про те, як обліковувати названі прилади, й піде мова нижче. Не примха, а обов'язок Перш за все зазначимо: створити прохолоду у службовому приміщенні — це не якась там поступка від керівництва своїм підлеглим, це його прямий обов'язок. Річ у тім, що у ст. 13 Закону про охорону праці записано:роботодавець зобов'язаний створити на робочих місцях в кожному структурному підрозділі свого підприємства умови праці відповідно до нормативно-правових актів. А згідно зі ст. 27 цього Закону нормативно-правові акти з охорони праці — це правила, норми, регламенти, положення, стандарти, інструкції та інші документи, обов'язкові для виконання. Тож давайте розберемося, що ж таке умови праці і якими вони повинні бути.

Зустрічайте: нові правила роботи з готівковою інвалютою власною персоною!

Свіжоспечені Правила № 200 прийшли на зміну Правилам використання готівкової іноземної валюти на території України, затвердженим постановою Правління НБУ від 26.03.98 р. № 119 (далі- Правила № 119), які прослужили нам вірою і правдою ні багато ні мало — 9 з лишнім років. Подивимося, що на нас чекає... Косметичні поправки Отже, у Загальних положеннях Правил № 200 розробники за традицією помістили термінологію. Отож, усі ті, хто цікавиться, зможуть довідатися розшифровування того чи іншого визначення без зайвих турбот і студіювання безлічі нормативок. Крім цього, Правила №200 розбито на докладні групи, що значно полегшує пошук потрібної інформації. І ще: нові правила стосуються представництв юросіб-нерезидентів, юросіб-резидентів і фізосіб-підприємців. Дві останні категорії СПД йдуть під назвою — юрособи-резиденти.