Просто о сложном...

Електронний квиток не треба легалізовувати

Інтернет проникає у всі сфери нашого життя – і це позитивна тенденція.

З його допомогою, наприклад, тепер можна замовити і купити квиток на поїзд. Так що кожному варто купить интернет-планшет в Харькове, оскільки з даним обладнанням ви зможете купувати квитки в будь-який час доби, і при цьому бачити реальний стан справ по наявності квитків та транспорт.

Квиток, як і у касі, можна придбати, не виходячи з квартири. Для цього треба зайти в Інтернет і вже за 45 діб забронювати квиток. Таку покупку можна здійснити, щонайменше, за 4 години до відправлення поїзда. Вибравши конкретний поїзд і місця (не більше чотирьох), внісши свої персональні дані (прізвище, ім’я, по-батькові) і дані інших пасажирів (якщо їдете з дитиною, то в категорії дитячий треба зазначити вік дитини – її дату народження) і сплатити онлайн його вартість. Тепер залишається роздрукувати бланк замовлення або просто переписати з нього 16-значний номер електронного квитка. Майте на увазі, що отримати реальний квиток за цим номером можна лише один раз.

Добра новина. З 23 липня вступив у дію спільний наказ Мінінфраструктури України та Міндоходів України «Про затвердження Порядку оформлення розрахункових та звітних документів при здійсненні продажу проїзних і перевізних документів на залізничному транспорті» від 30.05.2013 р. № 331/137, який набрав чинності 9 липня 2013 року. На разі, мова йде лише про два швидкісні потяги Інтерсіті+ та №37/38 Київ-Донецьк. Згідно з наказом, електронні квитки на ці потяги офіційно стали легітимними для звітності, тобто тепер нема потреби обмінювати їх в касі,а достатньо просто роздрукувати на домашньому або робочому принтері і можна сміливо звітувати перед бухгалтерією підприємства про здійснене вами відрядження.

Генеральний директор «Укрзалізниці» запевнив, що до кінця цього року така система пошириться на всі поїзди внутрішнього сполучення, яких тепер налічується 120. Ця нова технологія набуватиме поширення поступово і паралельно вдосконалюватимуться можливості квиткових кас.

Перевірка електронних квитків здійснюватиметься за допомогою спеціального пристрою, котрий зчитуватиме з квитка (посадочного документа) відповідний код. Цей прилад – мобільний термінал контролю документів (МКТД) буде одержувати інформацію в онлайн режимі. В ній йтиметися про куплені вами місця у вагоні конкретного потяга, зазначатиметься прізвище, ім’я та по-батькові пасажира, станції відправлення та призначення.

Подорожувати разом з «Укрзалізницею», як бачимо, буде просто і зручно, а після ділових поїздок ще й просто буде звітуватися.