Анализ финансовой отчетности

Информация для бухгалтера

Вартість будівельних робіт сформували за нормативами: чи може замовник вимагати перегляду цін

Ціноутворення—ахіллесова п'ята будівельної галузі.Часто-густо взаємовідносини підрядника і замовника балансують на стику договірних і законодавчих цінових норм.Головна причина цього—довгостроковість господарського циклу у будівництві.Замовник прагне стабілізувати завчасно обумовлену ціну,а підрядник бажає застрахувати себе від ризику зростання цін на ресурси.І між ними завжди є місце конфлікту інтересів.Тому від того,наскільки прозорливими виявляться юристи контрагентів при підписанні контракту, залежить вирішення не лише правових, але й фінансових проблем.

Красиво пити не заборониш! Поради до новорічного столу і не тільки...

Алкоголь у малих дозах нешкідливий у будь-яких кількостях.
Михайло Жванецький
За вікном м'яко лягають сніжинки на застелену пухнатою ковдрою землю. Ледь-ледь порипує сніг під ногами пар, які поспішають у гості. На столах палахкотять свічки, відкидаючи полиски на темний оксамит вина у келихах, що вишикувалися на варті над білосніжною рівниною столу, що вкриває його як тільки-но випавший сніг.

Море? Лижі? Олів'є?.. Готуємося зустрічати Новий рік

Ось уже робочі справи, завдяки вашим зусиллям, наближаються до завершення, подарунки чекають свого часу в потаємних закутках квартири,а перед святкова метушня стала вашою постійною супутницею. Попереду—Новий рік.Через це маємо стільки всіляких клопотів:де святкувати? як? з ким? Зрештою, за чий рахунок цей банкет? У скільки все обійдеться? І якось зовсім рідко згадується, що Новий рік—це перш за все свято! і готуватися до нього теж можна з приємними передчуттями, гарним настроєм,легко й невимушено. Ми вам підкажемо варіанти,а ви просто виберіть те, що вам до вподоби.

Одним знижки, іншим - подарунки: облік новорічних акцій торговельних підприємств

Sale (англ.), Ausverkauf(HiM.), Vente((pp.), Баід(дат.), Розпродаж...

У різних країнах ці слова інформують: стартує продаж зі знижками! Його приурочують до якихось подій, зокрема, —до Нового року і різдвяних свят, що настають. І невипадково. Кінець року у багатьох асоціюється з ароматом свята,що витає в повітрі.Але водночас із шаленим ритмом,адже так багато треба встигнути: вирішити важливі справи, купити подарунки близьким і друзям, подумати про місце святкування (якщо не подбав заздалегідь). У свою чергу, продавці, щоб потенційний покупець не прослизнув повз магазин, готують приманки. Серед них—різноманітні новорічні акції.Як торговельним підприємствам показати їх в обліку, ми й розглянемо в нашій консультації.

Зимовий ПДВ: хто і коли застосовує пільгу по дитячих подарунках

Чим пахне Новий рік? Звісно, хвоєю, а ще мандаринами, апельсинами та цукерками. Адже з дитинства нам завжди на різдвяні канікули Дід Мороз клав під ялинку подарунки з такими улюбленими солодощами і фруктами. Але зараз ми вже знаємо:подарунки і квитки на дитячі ранки батькам вручали на роботі. Нічого не змінилося з тих світлих днів. Тепер уже ми несемо своїй малечі квитки та подарунки — і всі щасливі. А законодавці, у свою чергу, зробили також невеличкий презентик: пільги для таких подарунків, що працюють раз нарік. Щоправда, вони додають додаткових турбот бухгалтерам підприємств. Проте, як правильно застосувати ПДВшну пільгу продавцям подарунків, ми зараз і розповімо.

Святкуємо разом із клієнтом: максимум задоволення, мінімум витрат

Організувати шум і веселощі за рахунок валових витраті без ПДФО — абсолютно зрозуміла мета напередодні Нового року. Про деякі варіанти ми вже розповідали в поточному номері нашої газети (див. стор. 38). Реалізувати ще один спосіб можна, скориставшись допомогою ділових партнерів (тих, які передбачаються або вже існують) і наявністю прибутку в минулому році. Ви напевно здогадуєтеся: ми ведемо до витрат,які зазвичай називають представницькими. Проте, як погуляти на широку ногу і смачно поїсти зі знайомими керівниками та працівниками, і йтиметься в нашій статті.

Зустрічаємо Новий рік разом з колегами: податкові наслідки колективного святкування

Кажуть, Новий рік—сімейне свято. Безумовно, з одного боку, це, звичайно, так... Але хіба він мислимий без святкування в колі колективу?!! Свого часу разом з братами по розуму ми водили хороводи на ранках у дитячих садках, потім веселилися на новорічних карнавалах у школі... І нехай зараз наш колектив — не безтурботна дітвора, а дуже солідні люди, ніхто не позбавить нас бажання розділити новорічну ейфорію з колегами по роботі. Як це все влаштувати — залежить уже від фантазії та фінансових можливостей. Зараз багато хто воліє не просто "погудіти "на роботі, а орендувати щось на зразок кафе чи банкетного залу, де буде і застілля, і шоу-програма... До яких податкових наслідків призведе такий захід, ми зараз і розповімо.

І свято навколо нас: облік витрат на новорічне прикрашання офісу

Ось уже де фантазія немає меж,так це у прикрашанні офісу.Часто-густо його мешканці самі проявляють ініціативу, вдаючись до старих добрих прийомів:приносять з дому чи купують у складчину ялинку, іграшки, гірлянди, свічки, серпантин та іншу святкову атрибутику. Потім усе це вони розставляють, розвішують, розсипають тощо. Що ж, якщо, як-то кажуть, вкласти у справу душу, то завжди буде чудовий результат.

І все ж дуже приємно, коли про прикрашання турбується саме підприємство! Тоді відкриваються дійсно фантастичні можливості для створення яскравого антуражу. Однак бухгалтер розуміє, що понесені витрати (причому іноді чималі) потрібно відобразити в обліку. Давайте ж разом згадаємо, як це зробити правильно.

Від профспілки - під ялинку: облік та оподаткування профспілкових подарунків

Справжня ціна подарунка у
здатності передати його тепло.
Ішхан Ґеворгян
Подарунки на Новий рік дарують усі, і профспілки тут не виняток. Звісно ж, вони хочуть потішити сюрпризами діточок своїх членів і мають на це повне право. Профспілкова організація може подарувати не лише новорічні гостинці, але й оплатити вартість квитків на новорічно-різдвяні вистави. Придбаває такі подарунки профорганізація або за кошти, одержані для здійснення своєї статутної діяльності, або за кошти підприємств, перераховані спеціально на новорічно-різдвяні заходи. Розглянемо, який стан справ з оподаткуванням у кожної сторони.

Прикрашаємо вітрину і торговельний зал магазину: облік витрат на святковий настрій

Не варто приховувати,на передодні Нового року всіх охоплює передсвятковий шопінг.Потрібно встигнути купити подарунки близьким людям,новенькі іграшки та гірлянди на ялинку,частування до святкового столу. А ще не завадить поновити гардероб,а ще...Цей список можна продовжувати до нескінченності. Вистачило б фантазії, часу і, головне, грошей.

Ось і намагаються торговці максимально догодити клієнтам,тим самим не нав'язливо спонукуючи спустошити гаманець саме у них.У боротьбі за покупця вони не тільки пропонують спецасортимент товарів, а й відтворюють для нас з вами неповторний святковий настрій. Прикрашаючи вітрини і торговельні зали новорічною атрибутикою,вони приваблюють потенційного покупця до себе,пропонуючи йому зануритися у чарівний новорічний світ,відчути атмосферу улюбленого свята...А от проза життя для підприємства торгівлі має приблизно такий вигляд...