Анализ финансовой отчетности

Информация для бухгалтера

Час персоніфікації

Усім відомо, що страховий стаж, розмір доходів та сума сплачених пенсійних внесків впливають на розмір пенсії кожного, навіть якщо до неї ще дуже далеко. Всі ці показники містяться в системі персоніфікованого обліку. І, зрозуміло, зібрані у персоніфікації дані мають бути достовірними (реальними), правильними і відповідати вимогам законодавства.

Саме тому потрібно серйозно і вкрай уважно заповнювати персоніфіковану звітність. А наша стаття допоможе полегшити вам цю відповідальну роботу.

Співробітників на семінари - і без податків

Пешеходов надо любить.
Пешеходы составляют большую часть человечества.
Малотого—лучшую его часть.
І Альф, Є. Петров "Золотой теленок" Про користь Співробітників потрібно любити. Вони становлять більшу частину... А щоб БОНИ становили ще й кращу частину, слід підвищувати їх професійний рівень. Причому бажано всіх: від водія до керівника. Способів для цього безліч. Ми ж розглянемо найменш тривалі в часі — семінари, практикуми тощо.

Податковий кредит з податку з доходів: загальні правила гри

Уже третій рік поспіль фізособи мають такий привілей, як податковий кредит (далі— ПК). Нагадаємо: це витрати, понесені фізособою-резидентом у зв'язку з придбанням товарів (робіт, послуг) у резидентів — фіз- або юросіб протягом звітного року (крім витрат на сплату ПДВ та акцизного збору), на суму яких зменшують загальний річний оподатковуваний доход, одержаний за наслідками даного звітного року, у випадках, перелічених у ст. 5

Податковий кредит з навчання: як одержати відшкодування

Якщо торік вам доводилося витрачатися на навчання, саме час згадати про такий чудовий механізм, як податковий кредит. Він дає можливість повернути частину податку, який протягом року утримували із зарплати. Але, як і в будь-якій привабливій можливості, тут є безліч нюансів і обмежень... Розібратися, що до чого і як реалізувати право на податковий кредит, вам допоможе ця стаття. У чому суть податкового кредиту Податковий кредит (далі - ПК) — це сума витрат, на яку фізособа може зменшити свій загальний річний оподатковуваний доход, завдяки чому зменшується її зобов'язання з податку з доходів. А плата за навчання — саме один із видів витрат (причому найпоширеніший!), який включають до ПК.

Комісія та доручення: два крила успішного бізнесу

Договори комісії та доручення впевнено входять до числа найбільш поширених у підприємницькій діяльності. Навряд чи якийсь суб'єкт господарювання зумів обійтися без них. Це й не дивно. Адже хтось може виконати певну роботу швидше і краще за вас, а тому є сенс домовитися з ним замість того, щоб самостійно винаходити велосипед. Тим самим підприємство не буде відволікатися на поточні проблеми, зменшить власні витрати часу та людських ресурсів, а на виході отримає за розумну плату бажаний результат. Ось і поспілкуємося сьогодні про зазначені договори, освіжимо в нам'яті їх прикмети та відмінності, дамо декілька порад, які стануть у пригоді при укладенні таких угод.

Транспортне експедирування: тонкощі взаємовідносин

Зараз перевезення вантажу в супроводі експедитора — це, ймовірніше, правило, аніж виняток. Особливо коли підприємство відправляє вантаж не один раз на п'ятирічку, а декілька разів на місяць або принаймні щомісяця. Тут уже без експедитора ніяк. І річ не в тім, що він зуміє знайти перевізника та оформити з ним договір, а в тому, що він здатен надати багато інших послуг, що безпосередньо пов'язані з перевезенням вантажу, і за які з різних причин не може взятися сам відправник вантажу, перевізник або вантажоодержувач.Тому в рамках теми цього спецвипуску ми просто зобов'язані розглянути транспортне експедирування як особливий вид посередництва і представництва при перевезеннях. Причому зацікавить цей матеріал як безпосередньо експедиторів, так і клієнтів.

Застосування векселів у посередницьких операціях

Незважаючи на все більш широкий розвиток "прямих" зв'язків у господарських відносинах, посередництво не сходить з арени.Звісно,адже іноді переважніше з найрізноманітніших причин залучати третіх осіб.І от сьогодні на порядку денному не часта(але від того не менш актуальна)тема—використання векселів у таких операціях. У господарській практиці широко використовують найрізноманітніші види договорів, які традиційно відносять до посередницьких. Вони мають декілька важливих відмінних рис. По-перше, такі договори застосовують, коли необхідно знайти нових партнерів, укласти з ними ті чи інші угоди або вчинити інші дії (утому числі фактичні) силами третіх осіб.

Податковий кредит за іпотечними процентами: повертаємо податок з доходів

Уже другий рік поспіль громадяни — власники нерухомості, придбаної за рахунок іпотечного кредиту, мають змогу скористатися правом на податковий кредит за іпотечними процентами, і в результаті повернути частину сплаченого протягом 2007 року податку з доходів. Як саме це зробити, а також як і підводні камені чекають претендентів на податковий кредит, ви дізнаєтеся з даної консультації. Минулого року більшість громадян із тих, що придбали житло за рахунок іпотечного кредиту, реалізували своє право включити проценти до податкового кредиту згідно з пп. 5.3.1 Закону про доходи.

Комерційне посередництво = Агентський договір: несекретні правила для несекретних агентів

"Час — це посередник між можливим та дійсним" Артур Шопенгауер Ви напевно погодитеся з тим, що терміном "посередник" сьогодні нікого не здивуєш. Коли вже бабусі на лавках перед під'їздом хвацько закручують репліки з цим словом, обговорюючи оренду та купівлю-продаж квартир, то сміливо можна стверджувати — посередницька діяльність міцно пустила коріння у нашому житті. Що тут сказати? Чим сильніше розвинуто суспільство, тим більше усіляких відносин у ньому виникає.

Ціна розлуки: йдемо з реєстру платників ПДВ

Мало хто палає великим бажанням одержати почесне право сплачувати ПДВ (звісно, винятки є, але зараз йдеться не про них). Упевнені, будь-який бухгалтер із задоволенням звільнив би своє підприємство від гордого звання платника ПДВ. І коли є така можливість, нею намагаються скористатися. Звичайно, буває і так, що підприємству вигідно мати ПДВшний статус, а податківці насильно позбавляють його. І тут примусове зняття з реєстрації(а буває й таке!)навряд чи втішить.Хай там як,а відобразити в обліку такий перехід потрібно. А ще до нього можна підготуватися, щоб втрат було мінімум. Про все це і поговоримо у нашій статті.