Анализ финансовой отчетности

Информация для бухгалтера

Як звітувати за податком з реклами

У своєму повсякденному житті ми стикаємося з рекламою постійно. А для бухгалтерів реклама ще й привід застосувати свої професійні знання, адже їм доводиться нараховувати податок з реклами і звітувати за ним. У цій статті ми і розповімо про те, як це роблять. Строки подання Розрахунку Єдина для всіх платників форма Податкового розрахунку податку з реклами затверджена наказом № 624.Щоб визначити, коли здавати Розрахунок і перераховувати податок, треба звернутися до місцевого положення про податок з реклами. Адже за ст. 18 Декрету порядок сплати місцевих податків та зборів і, зокрема, податку з реклами встановлюють місцеві влади. Наприклад, в Одесі згідно з Положенням № 2231: — базовий податковий (звітний) період дорівнює календарному кварталу. Строк здавання Розрахунку —протягом 40 календарних днів, наступних за останнім календарним днем звітного періоду;

Обчислили кількість працівників по-новому

(Замість коментарю до Інструкції зі статистики кількості працівників, затвердженої наказом Державного комітету статистики України від 28.09.05 р. № 286, див. стор. 11) Інструкція, що коментується (далі — Інструкція № 286),набрала чинності вже з 1 січня. Зрозуміло, що з цієї дати всі статистичні показники визначатимуть за її методою. Проте одразу ж виникає запитання: як заповнити звітність за останній період 2005 році, яку необхідно подати на початку нинішнього, адже торік ще діяла Інструкція зі статистики чисельності працівників, зайнятих у народному господарстві України, затверджена наказом Мінстату України від 07.07.95 р. № 171 (далі- Інструкція № 171)1 На нашу думку, у цій ситуації слід керуватися Інструкцією № 171, оскільки саме на неї потрібно було спиратися при веденні обліку працюючих та визначенні всіх показників їх кількості за 2005 рік. Хоча не виключено, що нас чекатимуть окремі роз'яснення. Принципових змін небагато. Добре відомі всім два методи обчислення середньооблікової чисельності працівників (середньооблікова чисельність штатних працівників облікового складу та середньооблікова чисельність всього персоналу в еквіваленті повної зайнятості) збереглися, хоча і мають дещо оновлений вигляд. Набір показників,порядок обчислення яких регулює Інструкція № 286, розширився. Умовно їх можна поділити на три групи.

Фіксований податок із сільськогосподарських підприємств

Про те, хто має шанси стати у 2006 р. платником ФСП, ми розповіли у грудні (див. газету "Все про бухгалтерський облік" № 120 за 2005 p.). Тепер час розібратись, які документи необхідно подати для переходу на ФСП та як правильно заповнити розрахунок цього податку. Збираємо документи Відповідно до п. 4 ст. 2 Закону про ФСП, аби зареєструватися платником ФСП, особа має подати до податкової документи "за переліком, який встановлюється за процедурою, визначеною законом для подання податкової звітності". Що за перелік? Яка процедура? Радимо не перейматися цим питанням — все одно ніякого переліку за час існування наведеної норми (а це майже півтора року) ми не побачили.Закон про ФСП (ст. 5) вимагає надавати податковому органу тільки розрахунок ФСП. Однак цього, як показує практика, замало. Які ще папери можуть знадобитися вам? По-перше, це довідка управління статистики, у якій сільгоспвиробництво (коди КВЕД 01.1 —01.4) названо основним видом діяльності (лист про взяття на облік). Для рибгоспів основним, зрозуміло, повинно бути вирощування та вилов риби (коди КВЕД 05.01 — 05.02).