Анализ финансовой отчетности

Новости учета

Погляд юриста на зміну системи оподаткування

17.06.2011 10:56 · Новости учета
Повернення свідоцтва. Згідно з п. 9 Порядку №476, після відмови юридичної особи — платника єдиного податку від застосування спрощеної системи оподаткування, як і в разі закінчення терміну дії Свідоцтва на право сплати єдиного податку, Свідоцтво підлягає поверненню до органу ДПС, який його видав. Для фізосіб таке правило не встановлене, але згідно з п. 6 Порядку №599 після закінчення терміну дії Свідоцтва, а також у разі припинення діяльності (зняття з держ- реєстрації як СПД) воно підлягає поверненню разом з усіма довідками у 5-денний термін до органу ДПС, який їх видав. Тож підприємці — фізичні особи в разі відмови від спрощеної системи за аналогією повинні повернути свідоцтво до податкового органу. У цій статті розглянемо юридичні ази зміни системи оподаткування зі спрощеної на загальну як для фізичних, так і юридичних осіб.

Платники ПДВ — суб'єкти малого підприємництва

16.06.2011 10:38 · Новости учета
З прийняттям Податкового кодексу звужено категорію осіб, які мають право бути платниками ПДВ. У статті розглядаються випадки, коли суб'єкти малого підприємництва можуть та зобов'язані зареєструватися платником цього податку. Хто є платником ПДВ.

Для обкладення ПДВ за ставкою 0% єдиним міжнародним перевізним документом є CMR

16.06.2011 10:33 · Новости учета
Міжнародним перевізникам. Відповідно до підпункту 195.1.3 ПКУ за нульовою ставкою оподатковуються операції з постачання послуг з міжнародного перевезення пасажирів і багажу та вантажів залізничним, автомобільним, морським і річковим та авіаційним транспортом.

Вартість заставного майна не відображається в декларації з ПДВ

16.06.2011 10:31 · Новости учета
Платникам ПДВ. Відповідно до пп. 3.2.2 Закону про ПДВ передача майна в заставу (схов, відповідальне зберігання) та повернення його із застави (схову, відповідального зберігання) не вважалися об'єктом оподаткування.

У разі постачання товарів, звільнених від ПДВ, у ПН робиться позначка «Без ПДВ»

15.06.2011 12:03 · Новости учета
Платникам ПДВ. Відповідно до Порядку заповнення податкової накладної у разі постачання товарів/послуг, звільнення від оподаткування яких передбачено ПКУ, у податковій накладній у розділі III та графі 10 робиться помітка «Без ПДВ» з обов'язковим посиланням на відповідний пункт та/або підпункт, статтю, підрозділ, розділ ПКУ.

Порядок капіталізації фінансових витрат

15.06.2011 10:13 · Новости учета
Підприємствам. Мінфін зазначає, що з 01.01.2011 р. усі підприємства (крім суб'єктів малого підприємництва) в обов'язковому порядку капіталізують фінансові витрати, пов'язані зі створенням кваліфікаційного активу, до моменту введення його в експлуатацію (завершення створення).

Затверджено порядок використання електронного цифрового підпису

15.06.2011 10:09 · Новости учета
Суб'єктам ЗЕД. Держмитслужба затвердила Тимчасовий порядок організації, що встановлює вимоги до організації, розповсюдження і використання електронного цифрового підпису (ЕЦП) на базі послуг Центру сертифікації ключів (ЦСК).

При нестачі акцизних марок їх покупці несуть повну майнову відповідальність

15.06.2011 10:07 · Новости учета
Виробникам та імпортерам алкоголю і тютюну. ДПА України зазначила, що в разі виявлення нестачі марок акцизного податку в їх покупця виробники та імпортери такої продукції несуть повну майнову відповідальність у розмірі розрахункової суми податку, яка повинна бути сплачена до бюджету в разі реалізації підакцизних товарів, для маркування яких придбавалися марки акцизного податку (п. 228.8 ПКУ).

«Вхідний» ПДВ: розподіляємо податковий кредит

31.05.2011 13:16 · Новости учета
Із запровадженням Податкового кодексу України (далі — ПКУ) змінився підхід до розподілу податкового кредиту в разі використання придбаних товарів, робіт, послуг як в оподатковуваних, так і не оподатковуваних операціях. У ПКУ цьому присвячено цілу статтю — 199. Згадаймо, що розподіл «вхідного» ПДВ не є абсолютно новою нормою. Ще до 01.01.2011 р. платники податку розподіляли «вхідний» ПДВ відповідно до пп. 7.4.3 Закону про ПДВ. Проте ані в законі, ані в наказах ДПАУ не було прописано механізму реалізації норми цього підпункту. Тому на практиці часом виникали суперечки між податківцями та платниками податку щодо методики розподілу «вхідного» ПДВ або податкового кредиту (далі — ПК).