Анализ финансовой отчетности

Новости учета

Що набирає чинності з 01.01.2011 року

11.01.2011 09:47 · Новости учета
Цілком зрозуміло, що найбільшу зацікавленість викликає Податковий кодекс, який діє з 01.01.2011 р. Але варто приділити увагу й іншим змінам, до яких слід бути готовими не менше, ніж до змін у вітчизняній системі оподаткування. Отже, з'ясуймо, що чекає бухгалтерів, керівників юросіб та підприємців уже з 1 січня 2011 року. Розкриття інформації емітентами ЦП ДКЦПФР своїм рішенням від 22.06.2010 р. №981 встановила, що: 1) емітенти, які здійснили відкрите (публічне) розміщення ЦП, а також відкриті (публічні) АТ, які здійснили перше закрите (приватне) розміщення акцій, зобов'язані розкривати на фондовому ринку інформацію шляхом: розміщення її у загальнодоступній інформаційній базі даних Комісії, в офіційних друкованих виданнях, подання до Комісії. Після цього вони можуть на власний розсуд додатково оприлюднити інформацію на власному або іншому інтернет-сайті (рішення ДКЦПФР від 19.12.2006 р. №1591);

Як сплачувати ПДФО із зарплати у 2011 році?

11.01.2011 09:17 · Новости учета
Настав Новий рік — бухгалтери працюють згідно з Податковим кодексом. З'ясуймо, як правильно утримати ПДФО відповідно до цього ще малознайомого нормативного документа. Закон про доходи втратив чинність з 1 січня, з цього моменту оподаткування доходів фізичних осіб регулюється розділом IV Податкового кодексу. Як сказано у ст. 162 ПК, платниками податку на доходи є: 1) фізична особа — резидент, яка отримує доходи як із джерела їх походження в Україні, так і іноземні доходи; 2) фізична особа — нерезидент, яка отримує доходи з джерела їх походження в Україні; 3) податковий агент.

Податковий Кодекс зобов'язує подавати нову декларацію з ПДФО

10.01.2011 17:25 · Новости учета
Податковим кодексом на податкового агента покладено обов'язок подавати до податкових органів декларацію з ПДФО. Причому така декларація не є податковим розрахунком за формою №1ДФ. Йдеться про зовсім іншу — нову форму звітності, яку податковий агент повинен подавати, окрім нам відомої ф. №1ДФ. Розберемось із цим питанням докладніше.

Єдиний соціальний внесок: зміни-2011

10.01.2011 16:08 · Новости учета
З нового року кардинально змінилися правила нарахування внесків на державне соціальне страхування. Відтепер замість чотирьох різних внесків за різними ставками до чотирьох різних фондів слід сплачувати один — але й далі за різними ставками, а кошти розподіляються між різними фондами. Тож запровадження єдиного соціального внеску (ЄСВ) не надто полегшило роботу бухгалтера, а якщо врахувати незвичність нових правил, неважко і взагалі розгубитися. Минулого року «Дебет-Кредит» уже публікував низку статей на тему ЄСВ. У цьому матеріалі ми підсумуємо зміни в обліку соцвнесків і покажемо на прикладах, як заповнювати звітність з ЄСВ.

При підвищенні кваліфікації працівника роботодавці можуть укладати договір

22.12.2010 11:28 · Новости учета
Роботодавцям. З метою сприяння роботодавцям у підвищенні ефективності використання коштів, витрачених на професійне навчання працівників, посилення відповідальності працівників за свій професійний рівень та мотивації щодо його підвищення Мінпраці затвердило:

Ліцензії, видані до 01.01.2008 р., дійсні

22.12.2010 10:45 · Новости учета
Будівельним організаціям. Держархбудінспекція роз’яснила, що суб’єкти господарювання, які до 01.01.2008 р. отримали ліцензію на провадження будівельної діяльності (вишукувальні та проектні роботи для будівництва, зведення несучих та огороджуючих конструкцій, будівництво та монтаж інженерних і транспортних мереж), можуть на її підставі здійснювати господарську діяльність, пов’язану зі створенням об’єктів архітектури.

Залучення субпідрядних організацій — право, а не обов’язок підрядника

22.12.2010 10:29 · Новости учета
Будівельним організаціям. Відповідно до ст. 29 Закону «Про планування і забудову територій» замовник та підрядник для одержання дозволу на виконання будівельних робіт мають подати до відповідної інспекції державного архітектурно-будівельного контролю письмову заяву. До неї слід додати:

Як оформити право на видобування і використання підземних вод

22.12.2010 10:20 · Новости учета
Надрокористувачам. Державний комітет України по водному господарству роз’яснює, що відповідно до ст. 49 ВКУ використання поверхневих і підземних водних ресурсів здійснюється на підставі дозволу на спеціальне використання водних ресурсів.