Анализ финансовой отчетности

Зустрічаємо Новий рік разом з колегами: податкові наслідки колективного святкування

Кажуть, Новий рік—сімейне свято. Безумовно, з одного боку, це, звичайно, так... Але хіба він мислимий без святкування в колі колективу?!! Свого часу разом з братами по розуму ми водили хороводи на ранках у дитячих садках, потім веселилися на новорічних карнавалах у школі... І нехай зараз наш колектив — не безтурботна дітвора, а дуже солідні люди, ніхто не позбавить нас бажання розділити новорічну ейфорію з колегами по роботі. Як це все влаштувати — залежить уже від фантазії та фінансових можливостей. Зараз багато хто воліє не просто "погудіти "на роботі, а орендувати щось на зразок кафе чи банкетного залу, де буде і застілля, і шоу-програма... До яких податкових наслідків призведе такий захід, ми зараз і розповімо.

Отже, оргкомітет зі святкування Нового року, ознайомившись з громадською думкою й одержавши добро від керівництва, підшукав місцину, де можна було б непогано відсвяткувати всім колективом. Але, звісно, витратами на оренду не обійтися — якже без хліба та видовищ?! Ось і пішли грошенята на всілякі страви та випивку, на виступи співаків, танцюристів, клоунів та інших артистів, які не дають нудьгувати народові, а ще на хлопавки, бенгальські вогні, феєрверки... Список цих утіх може бути набагато довшим, а може — і коротшим, з огляду нате, які у колективу запити та які у роботодавця можливості. Зрозуміло, що замовляти все це можна як окремо у різних осіб, такі все разом у фірми, котра бере на себе організацію свята від А до Я.

Утім, уже хочеться з'ясувати, що у нас буде в обліку.

Податок на прибуток і ПДВ
Мабуть, перше, що спадає на думку — про валові витрати (ВВ) і податковий кредит (ПК) з ПДВ мріяти не доведеться, адже зв'язку з госпдіяльністю тут не видно. Але ж саме вона є головним критерієм для їх формування (пп. 5.2.1 Закону про прибуток і пп. 7.4.1 Закону про ПДВ). До того ж пп. 5.3.1 Закону про прибуток цілком конкретно говорить, що до валових не потрапляють, зокрема, витрати на організацію і проведення прийомів, презентацій, свят, розваг та відпочинку.

На щастя, життя завжди підкидає нам якісь цікаві ідеї для вирішення проблем... Розповімо про деякі прості і, а головне, законні способи, до' яких вдається чимало підприємств, котрі бажають зекономити на податках.

Є звітно-виборні збори -будуть і ВВ!
Даний спосіб дозволяє забезпечити ВВ і ПК щодо сум орендної плати. Суть його — в організації чогось на зразок звітно-виборних зборів (точніше буде назвати це виробничими зборами членів колективу). Адже кінець року не тільки дає привід для дозвільних веселощів, це саме час підбити підсумки роботи і обговорити плани на майбутній рік. Погодьтеся, потреба в такому заході зовсім не надумана — подібні речі важливі вжитті будь-якого підприємства. Напередодні нового року треба проаналізувати помилки і досягнення року, що минає, обговорити проблеми і перспективи та зробити все це, так би мовити, у демократичному форматі — за участю всіх співробітників. Крім того, це найпридатніший варіант для заохочення кращих працівників у присутності колег. Але є ще одна, мабуть, найсерйозніша причина зібрати весь колектив — заслухати звіт про виконання колдоговору. Не забувайте, що сторони, які підписали колдоговір, зобов'язані щорічно у передбачені в ньому строки звітувати про його виконання (ст. 15 Закону про колдоговори).

Виходить, підприємство стоїть перед необхідністю орендувати приміщення для таких потреб, що, між іншим, мають безпосереднє відношення до госпдіяльності. Та й справді, це може бути єдиним рішенням для того, щоб зібрати всіх співробітників. Адже забезпечити нормальні умови для тривалого і кропіткого обговорення у власному приміщенні реально не для кожного — не у всіх же є актові зали чи інші приміщення, і більш-менш для цього придатні. Наголосимо: йдеться аж ніяк не про надмірності, а про прийнятні для цього умови. Це ж не 15-хвилинна летючка, коли можна обмежитися кабінетом чи холом. Тут, як мінімум, треба всіх розсадити, та й бажано у пристойній обстановці...

Що ж, ми разом переконалися:оренда спеціального приміщення, чи то в будинку культури, кафе, ресторані, банкетному залі тощо, та хоча б і в нічному клубі (мало що — іншого придатного місця не знайшлося!) може бути зумовлена виробничою необхідністю. А коли так — є всі шанси на ВВ і ПК виходячи із суми орендної плати. Зрозуміло, наказ по підприємству повинен містити відповідне формулювання — про оренду приміщення для проведення зборів членів трудового колективу (або для річних виробничих зборів). У договорі також зазначте, що це оренда для проведення загальних зборів трудового колективу. Ну
і якщо це збори, їх перебіг варто запротоколювати — з порядком денним, заслуханими питаннями, прийнятими рішеннями...

Звісна річ, на ВВ і ПК спроможна претендувати лише орендна плата. При цьому збільшити ВВ ви зможете тільки по її нарахування (пп. 7.9.6 Закону про прибуток). А податковий кредит відображають за правилом першої події за наявності податкової накладної (пп. 7.5.1 і пп. 7.2.6 Закону про ПДВ).

А от пов'язати з госпдіяльністю витрати на їжу, напої та розваги навряд чи вдасться. Хоча, можливо, ви домовитеся з контрагентом, щоб вартість названих компонентів (або їх частини) була оплачена у складі орендної плати. Щоправда, тут врахуйте: зависока сума оренди може не сподобатися контролерам і викликати у них обурення. Адже коли ви орендуєте приміщення у пов'язаної особи або особи — неплатника податку на прибуток, то орендну плату можна віднести до ВВ лише у межах звичайної ціни (див. пп. 7.4.2 і 7.4.3 Закону про прибуток).

Ще зауважимо: окрема плата за їжу, випивку, виступи артистів та інші розваги (причому неважливо кому— орендодавцеві будівлі чи комусь іншому) зовсім не говорить проте, що приміщення орендували не для робочих зборів. Словом, приміщення ви найняли для господарських потреб (проведення загальних зборів трудового колективу), і право на ВВ і ПК тут незаперечне. А те, що ви ще десь щось їли та пили, розважалися і дивилися виступи — уже зовсім інша історія, що не має жодного відношення до дійсно проведених вами зборів.

Кому премію, той і музику замовляє
Домогтися ВВ (ось тільки вже без ПК) можна й інакше — через виплату премій. Усе досить просто — оформляють видачу премії одному чи декільком співробітникам, як правило, — комусь із керівної ланки (достатньо видати відповідний наказ, але краще, звісно, якщо таке преміювання передбачене колдоговором). А потім вони ці гроші в готівковій формі спрямують на оплату новорічної гулянки. Тобто при такому способі відображають ВВ уже не за сумою оренди, а в сумі виданої премії згідно з пп. 5.6.1 Закону про прибуток.

Щоправда, тут доведеться пожертвувати сплатою податку з доходів і частково соцвнесків. До речі, не забувайте, що останні обчислюють у межах максимальної величини (з жовтня і до кінця цього року— 8520 грн), отож, на них можна трохи заощадити.

Гуляють всі! І Клієнти також
Використовують на практиці і ще один шлях до ВВ — через представницькі витрати. Про нього можна докладно дізнатися на стор. 40 цього номера.

Податок з доходів
Зрозуміло, що тут ми поговоримо про ситуацію, коли підприємство вирішило добиватися ВВ через орендну плату, але одним рахунком за оренду не обійшлося і оплатило їжу, напої та розваги (у випадку з премією сплата ПДФО очевидна). Тоді цілком закономірно постає питання: а чи не доведеться сплатити податок з доходів виходячи із сум, що пішли на застілля та розваги для співробітників? Адже все це цілком підпадає під визначення додаткового блага, що за пп. 4.2.9 Закону про доходи включають до оподатковуваного доходу. Але поспішаємо вас утішити: податку з доходів тут не буде. Річ у тім, що в даній ситуації не можна визначити суму доходу, отриманого кожною конкретною людиною, тобто доход не персоніфікований. Адже не порахуєш, хто скільки випив лимонаду і з'їв олів'є та на яку суму одержав задоволення від побаченого феєрверка... Хто вирішить, що можна поділити всю суму порівно між співробітниками, буде неправий — з якого дива ми повинні зрівнювати розміри доходу? І що важливо, ДПАУ також дотримується думки, що податок у таких випадках сплачувати не потрібно. Ось витяг із її листа від 26.08.04 р. №7335/6/17-3116:

". ..опосередкована вартість святкового вечора... не може слугувати показником для визначення доходу конкретного працівника у вигляді "додаткового блага ".

Отже, враховуючи вище викладене, витрати... на проведення святкового вечора є витратами, що пов'язані з соціальними програмами і послугами підприємства,а тому не є особистим(персоніфікованим) доходом("додатковим благом") працівників."


А в її листі від 19.04.07 р. № 3852/6/17-0716, зокрема, говорилося: якщо немає об'єктивної можливості визначити кількість спожитих продуктів кожним працівником, тобто отриманий ними доходу вигляді додаткового блага не персоніфікований, то таке споживання не можна розглядати як об'єкт обкладення податком з доходів.

Отож, жодних наслідків щодо податку з доходів у подібних випадках можна не боятися, з чим ми всіх нас і вітаємо.

Ну от начебто і все, про що ми хотіли розповісти тим, хто збирається на новорічну вилазку. Вважаємо, наші поради допоможуть вам зустріти Новий рік ще з кращим настроєм!

Список використаних нормативно-правових актів:
1. Закон про колдоговори — Закон України "Про колективні договори і угоди" від 01.07.93 р. № 3356-ХІІ.
2. Закон про прибуток — Закон України "Про оподаткування прибутку підприємств" у редакції від 22.05.97 р. № 283/97-ВР.
3. Закон про ПДВ — Закон України "Про податок на додану вартість" від 03.04.97 р. № 168/97-BR
4. Закон про доходи — Закон України "Про податок з доходів фізичних осіб" від 22.05.03 p. № 889-IV.
Тамара Прощина