Анализ финансовой отчетности

Стежками рідного краю: відпочиваємо разом

Із цим номером газети "Все про бухгалтерський облік" ви одержали карту вашої області. Ми б хотіли, щоб вона не просто висіла на стіні у вашому кабінеті, а и допомагала вам у робочий час і поза ним. Із нашої публікації ви дізнаєтеся, як можна чудово відпочити у вашому регіоні. Ви переконаєтеся, що буквально поруч є колосальна кількість найцікавіших місць для відпочинку — і сімейного, і молодіжного, і культурного, і розважального, і комфортного, і "дикого". Ми розповімо, де взяти інформацію, що краще обрати, чим при цьому керуватися.

***
Є в мене один друг-нерозлийвода — найсправжнісінький, як-то кажуть, зі шкільної лави. Так ось він якось зненацька заявив:
"Поки всю Україну не об'їжджу, все найцікавіше не обдивлюся — ні про яку Туреччину навіть не подумаю!"

Сказав — і як відрізав. Ну, приблизно половину нашої країни ми з ним об'їздили, а потім все-таки "не винесла душа поета" і гайнув він до Єгипту — жага екзотики перемогла.

Однак, повернувшись і віддавши належне заморським дивовижам, із патріотичною гордістю констатував: все одне ліпше, ніж у наших лісах і на наших озерах, він ніде не відпочивав. Мовляв, енергетика у рідної землі інша — більш позитивно на нашу людину впливає. Ось так — у гостях добре, а вдома краще!

І, до речі, щоб перепочити від роботи, зовсім не обов'язково йти в глибоке "підпілля" на декілька тижнів. Навіть один-два вихідних дні за межами звичного міста вже дозволяють відволіктися від повсякденної метушні. Адже оптимальна умова справжнього відпочинку — зміна обстановки, навіть якщо поруч знайомі обличчя. Тому що на новому місці і старі товариші-подруги постають у новому світлі. Отож, в дорогу!

***

Закордон нам не допоможе. Що тоді? А тоді... Ні-ні, від "забугорних" вояжів я не відмовляю. Однак запевняю вас, що і в нас є величезна кількість цікавих місць для відпочинку. На щастя, чого-чого, а цього добра в нашій країні вистачає. І щоб вам легше було зорієнтуватися, В ЦЬОМУ НОМЕРІ ВИ ЗНАЙДЕТЕ КАРТУ ВАШОЇ ОБЛАСТІ (тримайте її під рукою). Отже, продовжимо.

Відомий факт: Україна — країна велика. У нас є практично все й у великому різноманітті. Море, гори, ліси, озера, степи — чого бажаєте? А бажає людина (вередливе, до речі, створіння!)того, що незвичне її погляду. Тобто той, хто народився і виріс біля моря, згодом перестає дивуватися його могутній красі, однак серце його завмирає, побачивши. вкриті лісом високі гори, а той, хто з дитинства ходив гірськими стежками, відчуває незрозуміле захоплення десь у безкрайому степу. І вони (тобто ми) перебувають у цілковитій упевненості, що цей свій степ або ці свої гори вивчили найдосконалішим чином. Й анічогісінько нового для себе не відкриють. Та помиляєтеся, шановні! Як кажуть, під лісом ми добре бачимо, а ось під носом... Не вірите? Тоді таке запитання: чи зможете ви не задумуючись назвати з десяток визначних пам'яток або просто гарних місцинок у місті (районі, області), звідки ви родом? Так, я теж почервонів. А цілком можливо, що десь саме у ваших околицях причаїлася якась невеличка церква XVI сторіччя, подивитися на яку приїжджають прочани за тисячу верст, а ви про неї навіть не чули. Або стару турбазу поблизу вашого міста, яку ви вважали вже пам'ятником комунізму, виявляється, нещодавно відреставрували, і з таким розмахом, що відпочити туди їдуть навіть іноземці, бо красатепертам просто неймовірна. А можливо, у вашому улюбленому мальовничому місці відпочинку побудували затишний готельчик, і тепер не потрібно тягтися туди з наметами, рюкзаками і казанками, а можна абсолютно цивілізовано і комфортно відпочити. Як, ви і про це не знали?

Ну що ж, я вас розумію — робота, дім, те та се... А найголовніше — ну не вміємо ми себе подати. Відкрийте глянцеві журнали, увімкніть телевізора бо радіо — ну що, вам ще не захотілося полишити все і гайнути на Мальдиви, Сейшели або хоча б до Єгипту? Дивно, якщо ні —зазвичай проти такої словесної атаки, посиленої найяскравішими картинками або кадрами, встояти неможливо. Уява відразу малює вам картини казкового відпочинку за кордоном, і бажання неодмінно побачити цей пляж і засмагнути так само, як дівчина в кадрі, охолоджується лише ціною обраного туру. Ось тоді ми й згадуємо, що "а в нас не гірше!", і починаємо гарячково метатися в пошуках інформації: що? де? почім? Та ба — про своє, рідне і близьке, пишуть мало, начебто немає в нас нічого. Але хто шукає — той завжди знайде!

1. Запитуйте всіх: родичів, колег, друзів!
Запам'ятайте: всі, хто відпочив вдало, поспішають похвалитися. Ті, хто відпочинком не задоволений, —теж поспішають, але вже поскаржитися. Так що "інформацію до роздумів" ви в будь-якому разі одержите. Думайте самі, вирішуйте самі... Не забудьте і про ваших друзів, знайомих, що їздять по області у відрядження (водії, експедитори, торгові агенти). Від них також можна одержати безліч цікавих відомостей про міста і мальовничі куточки вашої "малої батьківщини".

2. Місцеві ЗМІ
Преса в сезон рясніє оголошеннями на кшталт: "Здам кімнату(котедж, будинок тощо)". FM-радіостанції іноді повідомляють у новинах про цікаві події в регіонах. Наприклад, щороку на початку жовтня в м. Кам'янці-Подільському відбувається фестиваль "Терра героїка": учасники в лицарських обладунках штурмують замок, виступають фольклорні ансамблі, потім лазерне шоу.

Або якось знайомі з Дрогобича почули по телебаченню, що в сусідньому Львові буде книжковий ярмарок і вирішили поїхати. Знаєте, не пошкодували! Ви кажете, інше місто? Далеко? Облиште: та їхати не більше години! А в результаті і книги привезли, і вражень від міста та атмосфери вистачило ще надовго.

Отже, хто має вуха, хай слухає, хто має очі, хай побачить!

3. Туристичні фірми
У кожному обласному центрі і, звичайно, у столиці є туристичні фірми. Вже саме їм за родом діяльності належить докладно знати всю туристичну карту вашої області. Що оглянути, де зупинитися і за якою ціною, як добратися до місця відпочинку. Можуть і фотографії визначних пам'яток показати. А якщо по карті уточнити місце —то їхати, виявляється, зовсім недалеко.

Для повноти та об'єктивності інформації рекомендуємо відвідати дві-три туристичні фірми. Причому рекомендуємо обирати найсолідніші і з гідною репутацією.

4. Всезнаючий Інтернет
Інтернет у наш комп'ютеризований час — особливе і невичерпне джерело інформації. І навіть якщо ви — затятий противник тотальної комп'ютеризації і технічного прогресу, нехтувати ним не раджу. Перше враження від пошуку в Інтернеті місць відпочинку в Україні — глобальна мережа через свою глобальність не дає жодних переваг українським порталам, таким як www.ukr. net, www.google, www.ua, оскільки не менше даних про місця та умови відпочинку в нашій країні повідомлять й російські пошуковці Yandex і Rambler. У пошукове віконце "заряджаємо" текст на зразок:
— котеджі здаємо;
— будиночки у найм;
— відпочинок біля моря;
— зелений туризм.

А коли вас більше приваблює культпрограма, тоді фраза буде приблизно такою:
— екскурсії містами України;
— замки України;
— пам'ятки архітектури.

Можна піти й іншим шляхом. Сьогодні практично в кожного містечка на рівні райцентру є свій веб-сайт. Обираєте на нашій карті будь-який населений пункт, що цікавить вас, — припустимо, м. Фастів Київської області — вносите назву до пошуку і дізнаєтеся, що в цьому райцентрі є польський костьол XIX сторіччя. А ще цікаво буде знати, що саме у Фастові знаходиться та сама "Броварня Зіберта". Так чому б не з'їздити і не скуштувати пивця?

Однак не все так просто. Трапляється, комп'ютер пропонує понад сотню посилань, але... все через ту саму славнозвісну глобальність про котеджі біля моря або екскурсії на вас "звалиться" безліч інформації, серед якої буде багато мережного сміття. Наприклад, маркетинговий огляд туристичних послуг або пропозиції щодо будівництва цих самих котеджів. У таких випадках чим точніше і детальніше сформульовано запит, тим точнішою буде і відповідь Інтернету.

Ну що ж, дорогі друзі, сподіваюся, ви переконалися, що перед вами всі дороги відкриті, а наша карта покаже, куди вони ведуть. Запитуйте у друзів, колег, телефонуйте в довідкові служби, зайдіть до декількох турагентств, урешті-решт, потурбуйте "всесвітню павутину"...

Однак спочатку вам доведеться визначитися, на який рівень комфорту ви розраховуєте, чого очікуєте від поїздки. Адже якщо, припустимо, у вас є місяць відпустки і бажання підлікуватися — це одна річ: слід підшукати підхожий пансіонат або санаторій. А якщо ви просто млієте від бажанням провести десь уїкенд, щоб розвіятися і побачити щось новеньке — це вже зовсім інша історія. Тут варіантів дуже багато і серед них обов'язково знайдеться один саме для вас. Судіть самі: можна купити тур на два-три дні до якогось історичного центру (Львів, Київ, Чернігів, Кам'янець-Подільський), винайняти будиночок у мальовничому місці біля річки або озера, заглибитися в глухий ліс з наметом... Зима? Чудово. Беріть лижі — і в Карпати хоча б на декілька днів. Точно не пошкодуєте! Віддаєте перевагу самому процесу їзди? Тоді прокат велосипедів на будь-який смаку вашому розпорядженні —тільки обирайте маршрут. Запрошуйте друзів, родичів і гайда відкривати нові горизонти! Лінуєтеся крутити педалі? Хочеться на них просто натискати і мчати, обганяючи вітер? Значить, автотуризм для вас! Його перевага, про яку хочеться сказати одразу, — це свобода. Повна. ПРОСТО ВІЗЬМІТЬ КАРТУ ВАШОЇ ОБЛАСТІ, ЗНАЙДІТЬ МІСЦЕ, ДЕ ЖОДНОГО РАЗУ НЕ БУЛИ, -І ВПЕРЕД! їдьте, куди душа забажає, і зупиняйтеся, де вам буде зручно. Вражень, причому найрізноманітніших, не перелічити. Тільки обов'язково врахуйте дві речі: по-перше, техстан вашого авто має бути ідеальним, по-друге, маленьких дітей все-таки краще лишити вдома. Такий відпочинок— просто мрія для прихильників зміни місць.

Ну а тепер, друзі, щоб ви на 100% відчули тему, пропонуємо до вашої уваги таблицю, що допоможе легко визначити відповідний вид відпочинку, а вже місце, впевнені, ви зможете обрати самі, користуючись нашою картою.Думаємо, немає необхідності докладно описувати красу наших пейзажів. Напевно ви й самі знаєте їх унікальність. А якщо є якісь сумніви, тоді, озброївшись картою і необхідною інформацією, ви легко їх розвієте і не один раз. Загалом, ризикую повторитися, але у нас — і на сході, і в центрі (а, тим більше на півдні і заході) — кожен зможе відкрити свою Америку. І на пошуки не потрібно багато часу. Просто озирніться: скільки навколо цікавих місць, привітних людей, старовинних містечок — і все це наше!А значить, візьміть карту вашого регіону, опубліковану в цьому номері газети "Все про бухгалтерський облік", і прилаштуйте її на видному місці. Користуйтеся нею як для планування своїх бізнес-поїздок, так і для приємного проведення часу. Ну а якщо до вас хто-не-будь зайде посваритися (буває й таке), не заводьтеся, а краще запропонуйте йому знайти на карті місце, де він народився, пригадайте, хто куди подорожував, і посидьте разом за філіжанкою духмяної кави в атмосфері приємних спогадів.
Олег Волиновський