Бухгалтерські книжки

Як єдиннику розрахувати середньооблікову чисельність працівників

Поради від професіоналів

Спрощена система оподаткування обіцяє чимало переваг. Проте де привілеї, там і обмеження. Зокрема, доводиться щомісяця підраховувати своїх працівників, аби вписатися у дозволені рамки. Але з нового року тут не все просто. Принаймні юридичним особам цей рік приніс зміни, в яких ми і спробуємо розібратися в нашій публікації.

ОСНОВА ОСНОВ - УКАЗ ПРЕЗИДЕНТА
Як завжди, спочатку звертаємося до головного документа для єдинника — Указу № 727, на якому базуватимемо наші подальші судження. Саме його ст. 1 обмежує кількість працівників. Розглянемо її детально.

По-перше, планка, яку не можна перестрибнути юрособам-єдинникам, — 50 осіб. Але це не просто кількість людей, а специфічний показник—середньооблікова чисельність працюючих (далі — Соч), який слід контролювати. За Указом № 727 враховувати треба усіх працівників підприємства, у тому числі тих, хто працює за договорами та за сумісництвом, а також у представництвах, філіях,відділеннях та інших відособлених підрозділах. Тут майже все зрозуміло, крім одного слова, "договорами", котре Указ № 727 ніяк не пояснює. Наскільки можна судити з його тексту, мали на увазі саме договори цивільно-правового характеру, адже особи, які уклали трудовий договір, підпадають під вираз "усіх його працівників".

Ви бачите тільки 11% матеріалу.

Текст смс:
kkdtkt
на номер
4345

Щоб отримати доступ до матеріалів сайту надішліть смс з текстом kkdtkt на номер 4345. Після цього введіть номер мобільного, з якого ви надіслали смс. Вартість смс — 3 грн.